ing. Zdeněk Drvota

Ing. Zdeněk Drvota

Jste na nových stránkách www.drvota.net – uložte si, prosím, tuto novou adresu.
neděle 14. 07. 2024

Citát dne:

Dvě věci na světě jsou nekonečné: vesmír a lidská hloupost. i když s tím vesmírem si nejsem tak úplně jist.
– Albert Einstein

Víte, že...

  • 13. 3. 1989 byl definován World Wide Web, předložen návrh HTTP a HTML?
  • 14. 3. mají svátek všichni administrátoři Unix, Linux systémů?
  • 28. 3. mají svátek všichni učitelé (Den učitelů)?

Anglické gymnázium, střední odborná škola a vyšší odborná škola s.r.o. Pardubice
(AGYS)

logo AGYSHistorie vzniku privátní školy Polabské soukromé obchodní akademie se datuje od 1. září 1994. V době zahájení činnosti bylo možné ve škole studovat pouze jediný obor vzdělání, a to obor obchodní akademie. Postupně se vzdělávací nabídka školy rozšiřovala. Od roku 2000 je víceoborovou střední školou, která poskytuje možnost čtyřletého denního maturitního studia (gymnázium-živé jazyky, ekonomické lyceum, obchodní akademie, informatika v ekonomice), tříletého denního studia na VOŠ a jednoletého pomaturitního kurzu cizích jazyků s denní výukou angličtiny. Od 1. září 2006 se změnil původní název školy na Anglické gymnázium, Střední odborná škola a Vyšší odborná škola, s.r.o. Zřizovatelem školy je společnost ACADEMIA, s.r.o.

Ve všech oborech vzdělání je možné si vybrat z nabídky 7 cizích jazyků (ANJ, NEJ, FRA, SPA, RUJ, ITA, LAT). Na výuce se podílejí zahraniční učitelé (z Austrálie, Hondurasu, Velké Británie, Kanady a Francie) nebo vyučující, kteří dlouhodobě vyučovali v zahraničí (Mexiko, USA, Velká Británie). Spolupracujeme i s učiteli, kteří vyučují na Pardubické univerzitě. Někteří naši učitelé si rozšiřují vzdělání na zahraničních univerzitách. Důležité pro budoucí studenty naší školy je to, že ve 2 maturitních oborech vzdělání je možné některé disciplíny studovat v angličtině (Gymnázium-živé jazyky, Informatika v ekonomice)! Pro výuku je škola nadprůměrně vybavena multimediální technikou a prostředky informačních a komunikačních technologií. Velmi úzce spolupracujeme s partnerskými školami v Itálii, v Německu, ve Španělsku a v Holandsku a připravujeme spolupráci se střední školou ve Francii.

Ke zvládnutí cizích jazyků využívá škola kontaktů s partnerskými školami v Evropě, především v Itálii (Trento), v Německu (Regensburg), v Holandsku (Silvolde) a také s anglickými školami působícími v České republice. Studenti se zúčastňují recipročních výměnných pobytů v zahraničních školách, kde mají možnost se podílet na projektové výuce v angličtině, němčině, francouzštině a italštině a mají možnost poznávat historii, kulturu a systém školství těchto států. Obdobný program je připraven našimi žáky i pro studenty partnerských škol v době návštěvy v České republice v Pardubicích.V rámci grantů se naši studenti budou účastnit zahraničních stáží v Evropě, které jsou z velké části financovány z prostředků Evropské unie.

Na škole studuje více než 400 studentů, výuku zajišťuje 48 českých a zahraničních pedagogických pracovníků.

Od roku 2001 je škola držitelem Certifikátu kvality, který byl udělen Sdružením soukromých škol Čech, Moravy a Slezska.


Web školy: http://www.agys.cz/

Dotazník 2018

Klikněte a vyplňte dotazník: https://goo.gl/forms/muPqjSk71GG3uE8h1

Ing. Zdeněk Drvota na AGYS

Na této škole vyučuje od 1. 9. 2002

Kontaktní e-mail – používejte pouze drvota@agys.cz

Najdete mne zde: Pardubice, Gorkého 867, přízemí, kabinet IT

GPS Loc: N 50° 1.546' E 015° 46.151' (Loc: 50°1'32.760"N, 15°46'9.060"E)

Valid HTML 4.01 StrictZjištění pageranku
Lonkova 469, 530 09 Pardubice, http://www.drvota.net/ e-mail: zdenek@drvota.net
Názvy a loga firem, organizací, služeb, produktů nebo výrobků použité na těchto stránkách mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků. Stránka naposled generována: 2024-07-14 05:40:26